Drugog dana Svjetskog prvenstva do 18 godina hrvatska reprezentacija suočila se s reprezentacijom Japana, no nakon dobre prve trećine uslijedio je pad u igri koji je na kraju rezultirao uvjerljivom pobjedom protivnika.
Susret je započeo izjednačeno, a Hrvatska je u prvoj trećini pokazala čvrstu i discipliniranu igru. Taj period završio je rezultatom 1:1, uz pogodak Idžana Matka za hrvatsku reprezentaciju, koji je ujedno bio i jedini strijelac za našu momčad na utakmici.
Ključan trenutak susreta dogodio se u drugoj trećini u kojoj Japan u potpunosti preuzima kontrolu nad igrom. Hrvatska reprezentacija nije uspjela pronaći odgovor na brzu i učinkovitu igru protivnika, što je rezultiralo s čak pet pogodaka u mreži Hrvatske i velikim zaostatkom pred završnih 20 minuta.
U trećoj trećini Hrvatska se uspjela konsolidirati i stabilizirati igru, no unatoč boljem pristupu Japan postiže još jedan pogodak te potvrđuje konačnu pobjedu rezultatom 7:1 (1:1, 5:0, 1:0).
Za igrača utakmice u redovima Hrvatske proglašen je Bruno Alić.
Nakon dva odigrana kola, reprezentaciju očekuje dan odmora, a zatim slijedi važan susret protiv Kine u kojem će Hrvatska tražiti povratak na pobjedničke staze.


