U iznimno interesantnoj utakmici, prepunoj preokreta, hrvatski hokejaši ostvarili su važnu pobjedu protiv reprezentacije Belgije 5-4 (1-1, 1-1, 3-2).
«Prvo moram čestitati svim igračima. Ovu utakmicu su dobili velikom borbenošću i sa srcem. Bila je teška utakmica, brza, s puno preokreta, ali su dečki u najvažnijim trenucima ostali koncentrirani i uspjeli osigurati pobjedu u možda najtežoj utakmici prvenstva» rekao je vidno zadovoljan glavni trener reprezentacije Danijel Kolombo.
Hrvatska je povela već u 4. minuti utakmice, a vodeći gol za Hrvatsku postiže Nikola Kramarić na asistenciju Patrika Dobrića. Cijelu prvu trećinu Hrvatska je dominirala no Belgija je uspjela izjednačiti u 12. minuti kada Domagoj Troha ne uspijeva obraniti šut izvana Jakoba Huyghea.
Druga trećina obilovala je akcijama, a na obje strane igrao se brz i atraktivan hokej. U 27. minuti Belgija postiže gol za vodstvo od 2-1, a strijelac je Jacques de Ceuster na asistenciju Bena Coolena. Mladi hrvatski hokejaši su još pojačali tempo, imali nekoliko izglednih prilika, i samo četiri minute kasnije Tomo Trstenjak, na asistenciju Nikole Kramarića, postiže izjednačujući gol za 2-2 (31. minuta).
U zadnjoj trećini krenulo se opet ispočetka i žestoko – postignuta su tri gola u samo minutu i pol. Hrvatska je povela u 48. minuti za 3-2, a na asistenciju Dominica Renea Čanića, prekrasan gol iz solo prodora od centra, postiže Luka Kramarić. No, hladan tuš Belgijanaca stiže već u sljedećem napadu, svega 15 sekundi poslije, kada Alec James opet izjednačava za 3-3. Hrvatski mladi hokejaši ne posustaju i već minutu kasnije gol za ponovno hrvatsko vodstvo od 4-3 postiže Lovro Hanžek. U 56. minuti olakšanje Hrvatskoj donosi Leo Selitaj koji zabija za 5-3. I ad se mislilo da je kraj blizu, Belgijanci uspijevaju smanjiti hrvatsku prednost i u 57. minuti svoj drugi pogodak na utakmici postiže Jacques de Ceuster.
Hrvatska je ostvarila važnu pobjedu kojom je u najmanju ruku osigurala ostanak u grupi, a sutra ju očekuje utakmica s posljednim Meksikom, također u 20:00 sati.
U preostale dvije utakmice, Nizozemska je pobijedila Meksiko 7-2 (1-0, 3-2, 3-0), a Srbija je upisala i treću pobjedu na turniru; bili su bolji od Izraela 5-0 (4-0, 0-0, 1-0).